Red Dot Product Design Award winner 2022

Fixscreen Minimal - víťaz RDD Award 2022

8.4.2022

Ocenenie Red Dot Product Design Award pre screenové clony Fixscreen Minimal je ďalším významným ocenením spoločnosti RENSON.

Medzinárodná porota ocenila minimalistický systém ochrany pred slnkom s maximálnymi možnosťami využitia v modernej architektúre. Táto cenná trofej je jednou z množstva doteraz získaných ocenení.

Screenová clona Fixscreen Minimal bola navrhnutá tak, aby vyhovovala každému typu okna. Samotná tkanina zabraňuje prieniku slnečného žiarenia a následne prehrievaniu interiéru. Pri vývoji tohto nového typu protislnečnej ochrany kládol výrobca dôraz na funkčnosť a estetickú integráciu do fasád s najužším okenným profilom. Vďaka inovatívnemu procesu získal Fixscreen minimal množstvo skvelých vlastností:

- minimálne rozmery,

- špičkový dizajn bez viditeľných skrutiek.

A čo povedal na toto ocenenie samotný výkonný riaditeľ spoločnosti pán Paul Renson?

"Vďaka vonkajšej ochrane pred slnkom sú slnečné lúče blokované skôr, ako sa dostanú na sklá (veľkých) okien. V čoraz lepšie izolovaných a vzduchotesných budovách je to najefektívnejší, prirodzený a udržateľný spôsob, ako zabezpečiť príjemnú vnútornú klímu bez rizika prehriatia v roku 2022. Koniec koncov, zabrániť tomu, aby sa náklady na elektrickú energiu na chladenie vymkli spod kontroly - toto je významná výzva budúcnosti. Skutočnosť, že Fixscreen Minimal bol ocenený cenou Red Dot Product Design Award dokazuje, že sa cení, ako táto tieniaca technika reaguje na najnovšie minimalistické stavebné trendy z hľadiska dizajnu. Skutočne sa opäť ukázalo, že sa môžeme odlíšiť ako priekopník v našom odvetví s inováciami, ktoré dokonale zodpovedajú potrebám trhu."

Podomietková verzia Fixscreen Minimal môže byť použitá pre každý projekt a na každý typ okna vďaka širokej škále bočných vodiacich žľabov, vrátane jedinečného voľne stojaceho a spojeného bočného vodiaceho žľabu. Je oddelený od okna a umožňuje pripojenia až troch screenových clôn do maximálnej šírky 12 metrov.

"Úspech v tejto súťaži je najlepším dôkazom solídneho dizajnu a kvality", hovorí o víťazoch Red Dot profesor Dr. Peter Zec (zakladateľ a generálny riaditeľ Red Dot Award). "Potvrdzuje to, že dizajnéri dokonale pochopili potreby svojich zákazníkov."